> Autosurf Websyndic

Ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı adayı!

İşte dikkat çeken detay...

Ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı adayı!

Sözcü yazarı Rahmi Turan, CHP'nin cumhurbaşkanı çatı adayı için dikkat çeken bir yazı kaleme aldı.

Sözcü yazarı Rahmi Turan, Abdullah Gül'ün CHP'nin çatı adayı olacağı yönündeki iddialarla ilgili eski CHP'li bir ismin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yaptığı çağrıyı köşesine taşıdı.

Turan, yazısında eski CHP'linin “Eğer Abdullah Gül, CHP'nin adayı olursa, ona oy vereceğime, oyumu çöp kutusuna atarım daha iyi” diye tepki gösterdiğini ifade etti.

Rahmi Turan dostlarıyla konuştuğunu ve Abdullah Gül'le ilgili ortak görüşün, "İddialar doğruysa Kemal Kılıçdaroğlu bu sevdadan vazgeçmeli!” olduğunu dşle getirdi.

İşte Rahmi Turan'ın yazısından o bölüm:

Cumhur İttifakı'nın oy oranının düştüğüne dair kamuoyu araştırmaları var. MHP'nin desteği ile bile Erdoğan yüzde 50 barajının çok altında kalıyor Millet İttifakı (muhalefet) cephesi ise “Ortak aday” sorunu yaşıyor. Her partinin, belirlenecek ortak adayı kendi tabanlarına kabul ettirmeleri ciddi bir sorun olarak ortaya çıkıyor. Bu sancılı durum, iktidarın değirmenine su taşıyor.

★★★

Önceki akşam bir kısım dostlarla toplandık. Salgın nedeniyle gereken tedbirleri alarak hem yemek yedik, hem de sohbet ettik. Aramızda eski bir CHP milletvekili de vardı. Hemen herkesin tanıdığı ünlü bir isim… Fakat, onun iznini almadığım için adını yazmıyorum. Dedi ki: “CHP yönetiminde yakın dostlarım var. İddia ediyorum ki, Sayın Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı adayı Abdullah Gül'dür. ”Ben “Bu seçim öncesiydi. Meral Akşener kabul etmeyince vazgeçmemiş miydi?” dedim. O ısrar etti: “Hayır, Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı adayı hâlâ Abdullah Gül. Önümüzdeki seçimde Millet İttifakı'nın ortak adayı olarak onu öne sürecek. ”Ben daha “Abdullah Gül, CHP'ye yakışmaz. Kan uyuşmazlığı olur” demeden, aramızda bulunan işadamı Zühtü Yorgancı, acı acı tebessüm ederek: “Eğer Abdullah Gül, CHP'nin adayı olursa, ona oy vereceğime, oyumu çöp kutusuna atarım daha iyi” diye tepki gösterdi .Aramızda bulunan Emel Nesrin Hanım da: “Sayın Kılıçdaroğlu aklımızla alay mı ediyor? 7 yıllık Cumhurbaşkanlığı sırasında Abdullah Bey ülke yararına ne yaptı ki? Halkı mı düşündü, Cumhuriyeti mi savundu, ne yaptı? Sadece AKP'nin yasalarını bir noter gibi onayladı. Şimdi Sayın Kılıçdaroğlu onun tekrar Cumhurbaşkanı olmasını nasıl isteyebiliyor?” dedi. İşadamı Zühtü Yorgancı, Emel Nesrin Hanım'ı destekleyerek şöyle dedi: “Abdullah Gül de diğer AKP'liler gibi aynı zihniyetin adamıdır. 7 yıl süren Cumhurbaşkanlığı döneminde, 7 defa 23 Nisan, 7 defa 19 Mayıs, 7 defa 30 Ağustos, 7 defa 29 Ekim Bayramı geçti. Toplamı 28 olan bu milli bayramların hangisini kutladı? 7 defa gerçekleşen 10 Kasım törenlerinin hangisinde Atatürk'ün aziz hatırasına saygı gösterdi?”

★★★

Hepsi de yurtsever kişiler olan dostlarımızın genel kanaati şöyleydi:

“Abdullah Gül ne hikmettense milli bayram günlerinde ve 10 Kasım'larda, ya hastalandı ya da orası burası ağrıdı sızladı, bazen de hastaneye yatarak törenlere katılmadı. Abdullah Bey'in Atatürk alerjisi var. Böyle bir aday CHP'ye nasıl yakıştırılabilir, anlamak çok zor! Sayın Kılıçdaroğlu'nun böyle bir gaf yapacağına pek ihtimal vermiyoruz. Eğer CHP böyle fahiş bir hata yaparsa, çevremizdeki insanlardan biliyoruz, çok kişi oy kullanmaz, bazıları da ‘İnadına Erdoğan' diyebilir. İddialar doğruysa Kemal Kılıçdaroğlu bu sevdadan vazgeçmeli!”

YORUM EKLE
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
YORUMLAR
Muammer Aslantaş
Muammer Aslantaş - 8 ay Önce

Abdullah Gül'ü cumhurbaşkanı olarak gösterirse CHP bitmiştir oyumu boş olarak kullanacağım

ferdi erdogan
ferdi erdogan @Muammer Aslantaş - 8 ay Önce

intar etmek olur chpli olarak

Ömer öztürk
Ömer öztürk - 8 ay Önce

Birileri MHP yi bitirdi.Buda millet ittifakini bitirir.
Demekki reyz dogru soyluyor, birilerinin fetönün operasyon organi oldugunu.

Hüseyin gürsoy
Hüseyin gürsoy - 8 ay Önce

O zaman şöyle düşünebiliriz hakim emparyal güç olan üst akıl böyle istiyor demektir kuvvacı CHP ye bu kabul ettirilemez en azından taban kabul etmez

Nevin uysal
Nevin uysal - 8 ay Önce

Oy vermem

İsmail salur
İsmail salur - 8 ay Önce

72 yaşındayım hep CHP liyim Abdullah Gül olursa aday kesinlikle oyvermem babam tarafındanda hemşehrim olur adla asla oy vermem aklınızı başınıza alın

Fatma Pazarlı
Fatma Pazarlı - 8 ay Önce

CHP Abdullah Gül'ü aday göstermez gostrmemeli Bızim Oylarimiz Atamızın kurduğu parti CHP ye ve Ekrem İmamoğlu na inşAllah başka bir partiye ve başka bir kişiye Oy moy yok nokta Sn Kılıçdaroğlu böyle bir şey yapamaz Cumhuriyet düşmanı Atatürk düşmani Türk ve Türklük düşmanı olan bir zatı aday göstermez yalanlara inanmayın troller iş başında oyunlarına dikkat edelim oyuna gelmeyelim canlarım

Behçet Algan Hamburg .
Behçet Algan Hamburg . - 8 ay Önce

Doğuştan CHP, Li biri olarak söylüyorum. Gül aday olursa asla tüm ailemle beraber oy vermeyeceğiz. Bu bir intihar olur. Ve CHP, ye yakışmaz. Bugün gelinen siyasi duruma, bu Noter Sebeptir.

Vedat önel
Vedat önel - 8 ay Önce

Kılıçdaroğlu gitmezse akp secimi yine kazanır