Ak Partili Vekilden Hamza Yerlikaya için destek geldi TIKLA-İZLE

Milli güreşçi Hamza Yerlikaya, kısa bir süre önce Vakıfbank'ın yönetim kuruluna atanmıştı.

Eski Milli güreşçi Hamza Yerlikaya'nın Vakıfbank yönetim kuruluna atanması beraberinde muhalefetten çok itiraz gelmişti.Bu kadar eleştiriye rağmen atamalar gerçekleşmiş olup bugün mecliste bile Ak Parti miletvekili destek konuşması yaptı.

Ak Parti Milletvekili Tamer Dağlı konuşmasında:"Eğer Hamza'dan rahatsız oluyorsanız, ben sizin vatan sevginizin şüphe göre lazım" dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2020, 13:37
YORUM EKLE
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
YORUMLAR
muhammet alkaya
muhammet alkaya - 8 ay Önce

Dün gazetede bir ölüm ilanı vardı. Ziya Müezzinoğlu…Şöyle deniyordu ilanda: “T.C. Maliye Bakanı, Kayseri Senatörü, Devlet Planlama Müsteşarı, Hazine Genel Müdürü, Bonn Büyükelçisi, Avrupa Ekonomik Topluluğu Nezdinde Türkiye Daimi Temsilcisi, Türkiye-Avrupa Vakfı Kurucusu..”
İşte liyakat, işte göreve uygunluk…
Birkaç gündür de, birkaç karpuzu bir koltuğuna sığdıran, Bakan Yardımcısı, CB Baş Danışmanı, sahte diplomalı bir pehlivanın Vakıfbank Yönetim Kuruluna atanması konuşuluyor.
Bu da günümüzün liyakati..
Banka, pehlivan derken de aklıma geldi…
Yıl 1931… Atatürk, yurtdışında Türkiye’yi layıkıyla temsil ettiğini duyduğu Kurtdereli Mehmet Pehlivanla tanışır. Ve o günün gece yarısı, kendisine bir mektup yazar. Mektubunda, “Çoluk çocuğun için sana ufak bir armağan gönderiyorum. O, bu mektubumla beraberdir. Pehlivan ömrünün tam sağlıkla uzun sürmesini dilerim” der. .
Gece yarısı mektubu, Salih Bozok’a vererek Otelde kalmakta olan Kurtdereli’ye yollar. Mektubun içinde, 1000 Liralık da bir İş Bankası çeki vardır. Çekin üzerinde, “Kurtdereli Mehmet Pehlivan’a 1000 T. Lira veriniz. Bu para, Aralık ayı aylığımdan faiziyle kesilecektir.” diye yazmaktadır.
Kurtdereli, bankaya gider. 1000 Lira kendisine ödenir ama Kurtdereli bankadan ayrılmaz. Niçin beklediği sorulunca,
-“Çeki vermenizi bekliyorum,” der. Banka müdürü,
-“Parayı aldın, çek bizde kalacak. Usul böyledir,” deyince de Kurtdereli,
-“O halde alın bu 1000 lirayı, benim çekimi geri verin,” diye karşılık verir. Şaşırır müdür
“Neden?” diye sorar. İşte Kurtdereli’nin cevabı:
-“Orada Mustafa Kemal’in resmi ve altında da imzası vardır.” Alır çeki ve çıkar gider.
Bir tarafta, Atatürk’ün kendi maaşından keserek uygun gördüğü ödülü, Atatürk’ün el yazısı ve imzası bulunan o çeki ömür boyu saklayabilmek için reddeden bir pehlivan, diğer yanda da sahte diplomalı…
Kurtdereli saklar o çeki ömür boyu ve bir demecinde konu açılınca, “Parayı ne yapayım ki? Bana dünyanın en büyük adamı, ömrümün en büyük mükâfatını verdi,” der.
NE İYİ İNSANLAR, NE BÜYÜK BİR MİLLETMİŞİZ BİR ZAMANLAR..
• NASIL BİR DEVRE DENK GELDİK, NASIL BİR ÜLKEDE YAŞIYORUZ?
• YİTİRMEDİĞİMİZ ERDEMİMİZ, ÇİĞNENMEDİK ONURUMUZ KALMAMIŞ.

SIRADAKİ HABER