> Autosurf Websyndic

SGK'dan Büyük Müjde! 1999 Yılından Önce Sigorta Girişi Olanlar 49 Yaşında Erken Emekli Olacak..!

Her yıl milyonlarca kişiye Sosyal Sigortalar Kurumu SGK ve Bağ-Kur sigorta koluna mensup olanlar erken emekli olabilmek için yeni yöntemler oluşturuluyor. Son olarak Bağ-Kur’dan erken emekli olma hayali kuran vatandaşlara 3600 iş günü üzerinden emeklilik sağlanacak. İşte detaylar…

SGK'dan Büyük Müjde! 1999 Yılından Önce Sigorta Girişi Olanlar 49 Yaşında Erken Emekli Olacak..!

Erken emekli olabilmek hayali olan pek çok vatandaş yakından gelişmeleri takip ediyor ve emekliliğe dair pek çok konuda araştırma yapıyor. 49 yaşında erken emekli olabilmek için kapılar aralandı ve uzun yıllarca vatandaşların beklediği o düzenleme hayata geçiyor. 1999 yılından önce sigortalı olanlara 49 yaşında erken emekli olabilmelerini sağlayacak bir kapı aralandı. Uzun yıllar çalışan ve vatandaşlara umut veren bu gelişme ile pek çok kişi erken emekli olabilecek. İşte konuya ilişkin son dakika haberi ve tüm detayları…

Kimler 49 Yaşında Emekli Olabilecek?

Yeni yapılan düzenleme ile milyonlarca kişiyi etkileyen 49 yaşında emeklilik şartları açıklandı. Sosyal Güvenlik Kurumu'na göre prim ve gün sayısını dolduran vatandaşlar emekli olabilecek. Bu bilgilere göre 1999 yılının öncesinde sigorta girişi yapılmış olanlar 15 yıl sigortalı çalışanlar 3600 gün prim doldurdukları takdirde 49 yaşında emekli olabilecek. Bu şartları sağlayan ve ülke sınırları içerisinde bulunan birçok vatandaş konuya ilişkin detaylı araştırma yapıyor. SGK konuyla ilgili açıklamada bulundu ve prim ile gün sayısını dolduran vatandaşlara müjdeyi verdi. 1999 yılı öncesi sigorta girişi olanlar 15 yıllık sigortalı çalışanlar 3600 gün primi doldurdukları takdirde 49 yaşında emekli olabilecekler. Bu şartları yerine getirmiş ve ülke sınırı içerisinde bulunan pek çok vatandaş hesaplamalar dahilinde emekli olmanın sevincini yaşıyor.

49 Yaşında Emekli Olmak İçin Gereken Şartlar

49 yaşında emekli olmayı hayal edenler 4A, 4B ve 4C kapsamında sigortalı olan vatandaşlar 3600 iş günü üzerinden emekli olabilmek için sigorta başlangıcı 9 Eylül 1999 öncesinde olması gerekiyor. Yapılan açıklamayla bu tarihten sonra sigortalı olarak işe başlamış vatandaşlar 3600 iş gününü doldurmuş olsalar da maalesef emeklilik hakkı elde edemeyecekler. 3600 prim gün ödemesi yatırılan vatandaşlar için 15 yıllık sigortalı olarak çalışanlara 49 yaşında emekli olma imkanı sağlanıyor. Kamuoyuna verilen bilgiler arasında 9 Eylül 1999 ve 30 Nisan 2008 tarihleri arasında sigorta girişi yapılmış olanlar için 3600 prim gün ödemesini tamamlamış olanlara erken emeklilik hakkı sağlanacağı belirtilmektedir.

Artık Erken Emeklilik Hayal Olmayacak

Kamuoyu verilen bilgiler sonucunda pek çok çalışan ödediği prim gün sayısı ve sigortalı olarak çalıştığı zaman dilimini hesaplayıp erken emekli olma imkanı elde edecek. Emekli olduğunda alabileceği maaş tutarı da merak edilen konular arasında yer alıyor. Ancak açıklanan bilgilere göre 2020 yılbaşı itibariyle ve 1 Ekim 2008 tarihleri arasında ödenen primler emekli olduğunuzda alacağınız aylıklar da değişikliğe neden olacak.

YORUM EKLE
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.